Asta C + Natychmiastowy lifting

50 ml

Dermokonsulatacja banner
0.00 zł 0.00 zł 0.00 zł

Mniej zmarszczek, lepsze nawilżenie, ładniejszy odcień, zwiększona elastyczność to wynik badań in vivo zastosowania astaksantyny w recepturze kremu. Pochodzący z mikro alg karotenoid jest najsilniejszym znanym w przyrodzie naturalnym przeciwutleniaczem. Działa przeciwstarzeniowo: zwalcza wolne rodniki, zapobiega powstawaniu zmarszczek, spłyca już istniejące, chroni przed promieniowaniem UV, przyspiesza regenerację naskórka. Receptura wzbogacona o wyjątkowo stabilną witaminę C poprawia jędrność i gładkość skóry. Liftonin® Xpress natychmiast i na długi czas zapewnia efekt liftingu 4D. Działanie odżywcze i regeneracyjne kremu uzupełniają bogate w witaminy i minerały ekstrakty z marchwi i tamaryndowca indyjskiego oraz fitohormony z czerwonej koniczyny.

Dla kogo dedykowany: cera dojrzała

Składniki aktywne: Olej ze słonecznika, otrzymywany jest przez wyciskanie nasion ze słonecznika. Dobrze się wchłania w skórę, nie pozostawia tłustego filmu. Jego ogromną zaletą jest brak właściwości komendogennych (tzw. zapychania), co oznacza, że nie powoduje powstawania zaskórników. To czyni go wartościowym przy pielęgnacji skóry tłustej. Dzięki zawartości witaminy E i karotenów ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Gliceryna, należy do alkoholi trójwodorotlenowych, jeden z najdłużej stosowanych w kosmetyce składnik o działaniu nawilżającym. Wnika do powierzchniowych warstw naskórka i zatrzymuje w nich wodę. Dzięki zdolności rozluźniania połączeń między komórkami warstwy rogowej wspomagazłuszczanie naskórka i w efekcie przyczynia się do wygładzenia jego powierzchni. Tym samym sprzyja również wnikaniu w skórę innych składników aktywnych preparatów kosmetycznych. Olej z soi, jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT (omega-6, omega-9), dodatkowo zawiera witaminy, fitosterole, fosfolipidy. Intensywnie odżywia, nawilża i delikatnie natłuszcza skórę. Zawarta w oleju witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni skórę przed wolnymi rodnikami, a tym samym opóźnia procesy starzenia się. Odbudowuje naturalną barierę ochronną naskórka. Sprawia, że skóra staje się aksamitnie gładka i miękka w dotyku. Witamina E, (tokoferole) to silne przeciwutleniacze, które chronią skórę i cały organizm przed atakiem wolnych rodników. Zapobiegają powstawaniu nowotworów, uczestniczą w procesach odpornościowych, wytwarzaniu krwinek czerwonych i prawidłowym funkcjonowaniu układu rozrodczego. Dzięki właściwościom antyutleniającym przyczyniają się do zachowania dobrego stanu skóry i opóźniania jej starzenia. Odpowiadają także za utrzymanie wody w skórze, włosach i paznokciach. Poprawiają ukrwienie i przyśpieszają gojenie ran. Ponadto wspomagają leczenie łojotokowego zapalenia skóry i trądziku. Witamina E jest cennym składnikiem preparatów kosmetycznych przeznaczonych do cery starczej, odwodnionej. Wraz z witaminą A i C jest zaliczana do tzw. witamin młodości. Witamina C, podobnie jak retinoidy jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na prawidłowe funkcjonowanie skóry. Z tego względu nazywana jest też witaminą młodości. W organizmie pełni wiele ważnych funkcji, takich jak udział w procesach odpornościowych, produkcji kolagenu, syntezie hormonów, przyswajaniu żelaza, unieszkodliwianiu wolnych rodników. Wpływ witaminy C na skórę: regeneracja – witamina C jest niezbędnym elementem tworzenia się kolagenu, którego zawartość w skórze maleje wraz z wiekiem; ochrona przed wolnymi rodnikami – jest antyoksydantem, dzięki czemu zmniejsza wpływ negatywnych czynników zewnętrznych i opóźnia procesy starzenia, uszczelnia ściany naczyń krwionośnych – zapobiega powstawaniu rozszerzonych naczynek, sprzyja poprawie stanu cery naczyniowej i leczeniu trądziku różowatego, przyśpiesza gojenie się ran – dzięki udziałowi w procesie tworzenia się kolagenu.   Pullan, naturalny cukier otrzymywany w drodze fermentacji grzybów. Jego zadanie to wiązanie wody w naskórku, poprzez tworzenie okluzji na powierzchni skóry. Wygładza i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Tworząc na skórze warstwę w postaci matrycy powoduje jej napięcie i ujędrnienie. Działa prebiotycznie, przeciwzapalnie, jest naturalnym antyoksydantem oraz stanowi naturalny filtr UV. Nie wykazuje komedogenności, dlatego może być stosowany do cer wrażliwych tłustych i naczyniowych. Astaksantyna, karotenoidowy barwnik roślinny należący do grupy ksantofili. Pozyskiwany z alg słodkowodnych. Posiada interesujące właściwości: bardzo silny antyoksydant - jest 500 razy silniejsza niż witamina E przenika barierę krew-mózg i chroni centralny układ nerwowy, przed niekorzystnym działaniem rodników; przenika barierę układ krwionośny – siatkówka oka zapobiegając stanom zapalnym i poprawia ostrość widzenia. naturalny filtr UV – chroni przed uszkodzeniami DNA, opóźnia procesy fotostarzenia się skóry, zmniejsza produkcję melanin o 40% zapobiegając tym samym przed powstawaniem piegów i przebarwień zapobiega degradacji kolagenu i tworzeniu się zmarszczek, będących skutkiem działania promieni UV: likwiduje drobne zmarszczki, obrzmienia, plamy i piegi; zwiększa poziom nawilżenia, elastyczność i gładkość działa przeciwstarzeniowo opóźniając oksydacje białek Algi, inaczej glony lub wodorosty, to organizmy plechowe zasiedlające zbiorniki wodne. Algi mają wszechstronne działanie na skórę, dlatego są tak cenione w kosmetologii. Są bogatym źródłem wszystkich niezbędnych do życia substancji:  witamin, peptydów, kwasów tłuszczowych, minerałów, polisacharydów, które są bardzo  dobrze przyswajane przez organizm. Szczególne znaczenie mają algi morskie, które oprócz składników odżywczych  zawierają także jod. Zawarte w nich mikroelementy mają formę łatwo przyswajalnych biokompleksów i związków z polisacharydami, dzięki czemu  przenikają przez warstwę lipidową naskórka. W większości są przyswajalne przez  organizm, ponieważ ich skład chemiczny jest podobny do składu plazmy komórkowej człowieka. Dzięki tak ogromnemu bogactwu składników mają bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce: wygładzają, oczyszczają, odżywiają skórę, poprawiają koloryt, działają  antyoksydacyjnie i odmładzająco. Zielone, brązowe czy czerwone, ogromne i mikroskopijne – nie wątpliwie wszystkie algi są warte uwagi, ale jest jedna, szczególnie wyjątkowa… U wybrzeży Filipin, w morzu Bohol, niczym w winnicy rosną niezwykłe algi. Swoim wyglądem  przypominają kiść winogron, malutkie perły lub roślinny, zielony kawior. Od pokoleń alga ta wykorzystywana jest przez Japończyków, ze względu na ukrytą w perłach tajemnicę  młodości. Wyciąg z tamaryndowca indyjskiego, substancja pochodzenia roślinnego z dużą zawartością naturalnych kwasów AHA przez co ma działanie lekko złuszczające, regulujące prace gruczołów łojowych, odblokowuje i oczyszcza pory. Wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia ją, usuwa przebarwienia i blizny. Ma dodatkowo właściwości nawilżające, kojące i przeciwzapalne i usprawnia naturalne procesy regeneracyjne skóry. Wyciąg z czerwonej koniczyny, składnik zawiera fitohormony, które wykazują działanie proestrogenne i podobne do estrogenów, hormonów, których poziom w organizmie kobiet maleje wraz z wiekiem, co przyczynia się do procesów starzenia skóry. Składnik silnie przeciwzmarszczkowy, przeciwdziała utracie jędrności i zwiotczeniom skóry, wygładza, napina i uelastycznia. Wzmacnia skórę i uelastycznia naczynia krwionośne. Polecany do skóry dojrzałej, zwłaszcza kobietom powyżej 40 roku życia i w okresie menopauzalnym. Wykorzystywany przede wszystkim w kosmetykach anti-age, liftingujących, wygładzających, ujędrniających i do skóry naczynkowej. Ponadto składnik ma właściwości łagodzące i regenerujące, a także przeciwzapalne i regulujące nadmierną pracę gruczołów łojowych, korzystne w przypadku skóry tłustej i trądzikowej. Wykazuje także działanie kojące dla skóry potraktowanej retinoidami. Ekstrakt z czerwonych alg , Substancja nawilżająca skórę. Ma silne działanie antyoksydacyjne, anty podrażnieniowe i redukujące objawy stanów zapalnych. Chroni komórki skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki, działa foto-protekcyjnie i immuno-protekcyjnie. Zmniejsza skłonność do podrażnień i jednocześnie redukuje zaczerwienienia będące ich wynikiem. Wypłyca zmarszczki, redukując ich długość i głębokość, dając wyraźny efekt „glamour”. Stosowana głównie w kremach przeciwzmarszczkowych. Ponadto ekstrakt z czerwonych alg to innowacyjny składnik kosmetyczny, który pełni funkcję naturalnego filtra anty-UVA. Jest to składnik fotostabilny, odporny zarówno na światło słoneczne, jak i na wysoką temperaturę. Działa na 2 sposoby: -bezpośredni - absorbuje, czyli pochłania, promieniowanie UVA, -pośredni - zawiera substancje o właściwościach antyoksydacyjnych (4-deoksygadusol), zwalczające wolne rodniki generowane przez promieniowanie UVA. Beta karoten, jest prekursorem witaminy A odpowiedzialnej za regenerację komórek. Po aplikacji na skórę przyspiesza metabolizm komórek, powodując, że cera staje się bardziej promienna. Jednocześnie stymuluje ona wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny, co dodatkowo powoduje efekt odmłodzenia skóry. Ekstrakt z marchwi. neutralizuje wolne rodniki, pomaga pozbyć się przebarwień oraz chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych - w tym promieniowania, które jak wiadomo powoduje przedwczesne starzenie się komórek skóry. Kosmetyki z tym składnikiem działają odmładzająco i ochronnie, jednocześnie – także ze względu na dodatkowe składniki – rozjaśniając skórę i wyrównując jej koloryt. W efekcie po regularnym stosowaniu produktów z wyciągiem z marchwi cera odzyskuje blask, jest doskonale nawilżona i zregenerowana.

Składniki produktu. INCI:

Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Oil, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Pullulan, Astaxanthin, Algae Extract, Tamarindus Indica Fruit Extract, Trifolium Pratense Leaf Extract, Porphyridium Cruentum Extract, Beta-Carotene, Daucus Carota Sativa Root Extract, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Phenoxyethanol, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Triethanolamine, Xanthan Gum, Citric Acid, Disodium EDTA, Hydroxypropyl Methylcellulose, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral