Asta C + Intensywne wygładzenie (AVA)

50 ml

Dermokonsulatacja banner
0.00 zł 0.00 zł 0.00 zł

Intensywne wygładzenie.  Odsłaniamy nowe możliwości

Zredukowane zmarszczki, gładka, miękka i odżywiona skóra to efekt zastosowania w kremie astaksantyny. Pochodzący z mikro alg karotenoid to najsilniejszy znany w przyrodzie naturalny przeciwutleniacz. Działa silnie odmładzająco: przyspiesza regenerację naskórka, wychwytuje wolne rodniki, zmniejsza przebarwienia. Dodatek witaminy C stymuluje produkcję kolagenu w naskórku, a kwas hialuronowy zapewnia jego odpowiednie nawilżenie. W efekcie skóra staje się jędrna, elastyczna, nawilżona i skutecznie wygładzona. Regeneracyjne i odżywcze działanie kremu dopełniają bogate w witaminy i minerały ekstrakty z marchwi i tamaryndowca indyjskiego.

Dla kogo dedykowany: cera dojrzała pozbawiona blasku, z przebarwieniami, wymagająca odżywienia

Składniki aktywne: Olej ze słonecznika, otrzymywany jest przez wyciskanie nasion ze słonecznika. Dobrze się wchłania w skórę, nie pozostawia tłustego filmu. Jego ogromną zaletą jest brak właściwości komendogennych (tzw. zapychania), co oznacza, że nie powoduje powstawania zaskórników. To czyni go wartościowym przy pielęgnacji skóry tłustej. Dzięki zawartości witaminy E i karotenów ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Gliceryna, należy do alkoholi trójwodorotlenowych, jeden z najdłużej stosowanych w kosmetyce składnik o działaniu nawilżającym. Wnika do powierzchniowych warstw naskórka i zatrzymuje w nich wodę. Dzięki zdolności rozluźniania połączeń między komórkami warstwy rogowej wspomagazłuszczanie naskórka i w efekcie przyczynia się do wygładzenia jego powierzchni. Tym samym sprzyja również wnikaniu w skórę innych składników aktywnych preparatów kosmetycznych. Masło shea, tłuszcz otrzymywany z orzechów drzewa rosnącego w Afryce Zachodniej. Stanowi doskonałą ochronę skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych: klimatycznych, mechanicznych, chemicznych a także wzmacnia spoistość naskórka, wygładza i sprzyja rehydratacji. Witamina E, (tokoferole) to silne przeciwutleniacze, które chronią skórę i cały organizm przed atakiem wolnych rodników. Zapobiegają powstawaniu nowotworów, uczestniczą w procesach odpornościowych, wytwarzaniu krwinek czerwonych i prawidłowym funkcjonowaniu układu rozrodczego. Dzięki właściwościom antyutleniającym przyczyniają się do zachowania dobrego stanu skóry i opóźniania jej starzenia. Odpowiadają także za utrzymanie wody w skórze, włosach i paznokciach. Poprawiają ukrwienie i przyśpieszają gojenie ran. Ponadto wspomagają leczenie łojotokowego zapalenia skóry i trądziku. Witamina E jest cennym składnikiem preparatów kosmetycznych przeznaczonych do cery starczej, odwodnionej. Wraz z witaminą A i C jest zaliczana do tzw. witamin młodości. Kwas askorbinowy, podstawowa, biologicznie czynna postać witaminy C. Witamina C stymuluje lepsze ukrwienie skóry, poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jędrność i elastyczność skóry, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę i wpływa na spłycenie zmarszczek. Obecność kwasu askorbinowego powoduje regenerację witaminy E. Witamina C zalecana jest także przy pielęgnacji cery trądzikowej i po kąpielach słonecznych. Astaksantyna, karotenoidowy barwnik roślinny należący do grupy ksantofili. Pozyskiwany z alg słodkowodnych. Posiada interesujące właściwości: bardzo silny antyoksydant - jest 500 razy silniejsza niż witamina E przenika barierę krew-mózg i chroni centralny układ nerwowy, przed niekorzystnym działaniem rodników; przenika barierę układ krwionośny – siatkówka oka zapobiegając stanom zapalnym i poprawia ostrość widzenia. naturalny filtr UV – chroni przed uszkodzeniami DNA, opóźnia procesy fotostarzenia się skóry, zmniejsza produkcję melanin o 40% zapobiegając tym samym przed powstawaniem piegów i przebarwień zapobiega degradacji kolagenu i tworzeniu się zmarszczek, będących skutkiem działania promieni UV: likwiduje drobne zmarszczki, obrzmienia, plamy i piegi; zwiększa poziom nawilżenia, elastyczność i gładkość działa przeciwstarzeniowo opóźniając oksydacje białek Algi, inaczej glony lub wodorosty, to organizmy plechowe zasiedlające zbiorniki wodne. Algi mają wszechstronne działanie na skórę, dlatego są tak cenione w kosmetologii. Są bogatym źródłem wszystkich niezbędnych do życia substancji:  witamin, peptydów, kwasów tłuszczowych, minerałów, polisacharydów, które są bardzo  dobrze przyswajane przez organizm. Szczególne znaczenie mają algi morskie, które oprócz składników odżywczych  zawierają także jod. Zawarte w nich mikroelementy mają formę łatwo przyswajalnych biokompleksów i związków z polisacharydami, dzięki czemu  przenikają przez warstwę lipidową naskórka. W większości są przyswajalne przez  organizm, ponieważ ich skład chemiczny jest podobny do składu plazmy komórkowej człowieka. Dzięki tak ogromnemu bogactwu składników mają bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce: wygładzają, oczyszczają, odżywiają skórę, poprawiają koloryt, działają  antyoksydacyjnie i odmładzająco. Zielone, brązowe czy czerwone, ogromne i mikroskopijne – nie wątpliwie wszystkie algi są warte uwagi, ale jest jedna, szczególnie wyjątkowa… U wybrzeży Filipin, w morzu Bohol, niczym w winnicy rosną niezwykłe algi. Swoim wyglądem  przypominają kiść winogron, malutkie perły lub roślinny, zielony kawior. Od pokoleń alga ta wykorzystywana jest przez Japończyków, ze względu na ukrytą w perłach tajemnicę  młodości. Wyciąg z tamaryndowca indyjskiego, substancja pochodzenia roślinnego z dużą zawartością naturalnych kwasów AHA przez co ma działanie lekko złuszczające, regulujące prace gruczołów łojowych, odblokowuje i oczyszcza pory. Wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia ją, usuwa przebarwienia i blizny. Ma dodatkowo właściwości nawilżające, kojące i przeciwzapalne i usprawnia naturalne procesy regeneracyjne skóry. Kwas hialuronowy małocząsteczkowy. zapobiega wysychaniu kosmetyków, ale przede wszystkim dodawany jest w celach pielęgnacyjnych, wypełniających zmarszczki, nawilżających, odmładzających, wzmacniających i poprawiających elastyczność skóry. Ma także działanie regenerujące, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, likwiduje blizny i przebarwienia, wzmacnia barierę ochronną skóry, ma zdolność wychwytywania jonów metali ciężkich oraz innych toksyn z otoczenia i przekształcania ich w połączenia rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu skóra nabiera odporności na alergeny i oczyszcza się. Substancja wiążąca wodę w naskórku, zapobiega transepidermalnej utracie wody (utracie wody z organizmu przez skórę), lecz w tym celu powinna być stosowana w połączeniu z kwasem hialuronowym lub emolientami, w przeciwnym razie może pochłaniać wilgoć ze skóry czy włosów na zasadzie adsorbentu i spowodować ich przesuszenie.

Składniki produktu. INCI:

Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Oil, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Ceteareth-20, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Astaxanthin, Algae Extract, Tamarindus Indica Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Citric Acid, Disodium EDTA, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional.