Składnik kosmetyków: Olej z pestek arbuza

Jak łatwo się domyślić przede wszystkim polecany jest osobom borykającym się z problemem suchej skóry. Nie zostawia tłustego filmu i bardzo dobrze się wchłania, dzięki czemu jego stosowanie nie powoduje żadnego dyskomfortu. Jego bogaty skład wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry. Jednak to nie jedyne jego właściwości. Z uwagi na swój skład i konsystencję jest on polecany także jako kosmetyk dla osób z problemem skóry tłustej, ze skłonnością do trądziku, gdyż nie zatyka porów skóry. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym polecany jest do pielęgnacji skóry wymagającej silnej regeneracji.
Spektrum działania Oleju z pestek arbuza: 
Potwierdzony jest jego zbawienny wpływ na kondycję skóry głowy oraz włosów. Włosy po nałożeniu oleju z pestek arbuza są gładkie i błyszczące, a ponadto wykazują mniejszą tendencję do rozdwajania się na końcach.
Olej ten chroni także przed pasożytami, co wpływa kojąco na skórę głowy, likwiduje uczucie swędzenia i silnie nawilża.
Może być także stosowany jako dodatek do balsamów do ust czy ciała.
Ponieważ jest bardzo delikatny polecany jest także w codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu.
Zaobserwowano także wpływ oleju z nasion arbuza na przeciwdziałanie rozstępom lub kosmetyk niwelujący rozstępy już posiadane.
Ze względu na swoją delikatną konsystencję i głęboko nawilżające właściwości jest on także polecany jako naturalny kosmetyk do pielęgnacji skóry dziecka.